Pompy ciepła

Efektywne i ekonomiczne ogrzewanie – odwierty pod pompy ciepła

Montowane przez nas pompy ciepła są idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają oszczędnej i zarazem efektywnej alternatywy dla tradycyjnego ogrzewania. Nasza firma przeprowadza profesjonalne wiercenie kolektorów pod pompy ciepła, które umożliwi bezpieczną instalację urządzenia.

Pompy ciepła to urządzenia wykorzystywane jako alternatywne źródła energii grzewczej. Ich działanie polega na pozyskiwaniu naturalnej energii cieplnej z otoczenia (np. z gruntu, powietrza lub wody), a następnie użycia jej do ogrzewania domu. Niezaprzeczalnymi atutami pomp ciepła są między innymi: niskie koszty eksploatacji, duża wydajność, a także niski poziom generowanego hałasu. Wymienione aspekty powodują, że coraz więcej osób zaczyna interesować się takimi rozwiązaniami. Dlatego też nasza firma zajmuje się kompleksową obsługą zamówień związanych z pompami ciepła.

Wiercenie kolektorów pod pompy ciepła i inne usługi w naszej ofercie

Nasza oferta obejmuje szeroki zakres usług dotyczących pomp ciepła. Jeszcze przed rozpoczęciem pracy służymy Państwu profesjonalnym doradztwem i planowaniem przebiegu realizacji. Jeśli chodzi o same odwierty pod pompy ciepła, wykonujemy je przy użyciu specjalistycznej wiertnicy samojezdnej na gąsienicach. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrealizować pracę nawet w trudnym terenie, a samo wiercenie kolektorów pod pompy ciepła przebiega bezproblemowo. Co istotne, stosowanie sprawdzonego sprzętu pozwala nam zagwarantować, że wykonanie odwiertu nie wpłynie na stan pobliskiego terenu. Dlatego też będą mogli Państwo bez problemu zabudować gotowy odwiert i stworzyć na nim np. podjazd lub chodnik.

Jak wiadomo, poszczególne pompy ciepła mogą różnić się pod kątem parametrów. Niemniej jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest gruntowa pompa ciepła z kolektorem pionowym. W naszej ofercie znajdą Państwo usługę kompleksowej realizacji takiego zamówienia. Wiercenie kolektorów pod pompy ciepła odbywa się przy użyciu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Oczywiście stale dbamy o to, aby nasi klienci byli usatysfakcjonowani z przeprowadzonej realizacji. Z tego względu zdecydowaliśmy się na optymalny podział pracy. Budowa kolektora pionowego oraz same odwierty pod pompy ciepła należą do naszych kompetencji. Jednakże samą instalację pompy zlecamy profesjonalnym monterom, którzy mają niezbędne kwalifikacje do przeprowadzenia takiej usługi. Współpracujemy wyłączenie z renomowanymi przedsiębiorstwami, takimi jak: Panasonic, Viessmann oraz Vaillant. Dbałość o każdy detal jest dla nas gwarancją tego, że gotowe urządzenie będzie działać prawidłowo.

Po zakończeniu pracy przeprowadzamy także próbę szczelności gotowej instalacji. Sprawdzeniu ulega również wysokość poboru energii elektrycznej. Pozytywne wyniki tych badań będą świadczyć o tym, że zbudowany kolektor pionowy i sama pompa działają bez zarzutu.

Jakie są największe zalety pompy ciepła?

 Opisana zasada działania pompy ciepła jest w pewnym sensie zbliżona do schematu pracy lodówki oraz klimatyzatora. Jedyna różnica polega na tym, że obydwa te urządzenia odbierają ciepło i odprowadzają je na zewnątrz. Natomiast pompy dostarczają pozyskiwane ciepło do wnętrza domu, dzięki czemu może ono zostać użyte jako energia grzewcza. Stosowanie takiego rozwiązania niesie ze sobą kilka istotnych zalet. Są to między innymi:

  • tania i wydajna eksploatacja – pompa ciepła pozyskuje energię grzewczą z naturalnych źródeł odnawialnych. To zaś sprawia, że jej użytkownik staje się niezależny od zewnętrznych źródeł gazu lub oleju opałowego. Naturalnie sama pompa korzysta również z energii elektrycznej. Jednakże jej pobór jest nieporównywalnie niższy w porównaniu z tradycyjnym ogrzewaniem. W związku z tym pompy ciepła zapewniają dużo tańsze ogrzewanie przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności.
  • ekologiczne działanie – praca pompy nie powoduje emisji spalin i innych zanieczyszczeń mających fatalny wpływ na otoczenie. Dlatego też osoby dbające o środowisko mogą z czystym sumieniem wybrać taką alternatywę.
  • wygodne i komfortowe użytkowanie – instalacja opisywanego urządzenia nie wymaga dużej ilości wolnego miejsca. Nie jest potrzebny także komin ani inny typ wentylacji. To wszystko powoduje, że pompa ciepła będzie wręcz perfekcyjnym wyborem dla ludzi ceniących praktyczne rozwiązania.
  • wysoki poziom bezpieczeństwa – brak emisji spalin dotyczy również innego ważnego aspektu. Otóż domownicy korzystający z pompy nie są narażeni na zatrucie dwutlenkiem węgla lub czadem w przypadku ewentualnego rozszczelnienia instalacji. Pod tym względem jest to jedno z najbezpieczniejszych urządzeń na rynku.
  • działanie bezobsługowe – jeżeli pompa ciepła zostanie poprawne zainstalowana i skonfigurowana, jej działanie nie wymaga ingerencji użytkownika. Żaden z domowników nie musi więc obawiać się o konieczność zmieniania opału albo regularnego czyszczenia pieca.

  

Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące powyższej oferty, prosimy o kontakt. Postaramy się udzielić Państwu wszystkich najważniejszych informacji na temat działania pomp ciepła, a także montażu takich urządzeń.