Studnie głębinowe

Wiercenie studni głębinowej

 

Poprawnie wykonany odwiert studni głębinowej zapewnia wieloletnią i bezproblemową eksploatację gotowej konstrukcji. Toteż każdy zlecony projekt realizujemy z najwyższą starannością. Co jeszcze przemawia za tym, aby to właśnie nam powierzyć wiercenie studni głębinowych? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Gdzie działamy? – Studnia głębinowa Kielce i województwo świętokrzyskie

Każda firma ma ściśle określony obszar działania. My budujemy studnie głębinowe na terenie Kielc i województwa świętokrzyskiego. Wszystkie studnie tworzymy przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu i zastosowaniu odpowiednich technik wiertniczych. Takie podejście wyróżnia nas na tle wielu innych wykonawców.

Odwiert studni głębinowej – o czym należy wiedzieć przed rozpoczęciem budowy?

Troska o dobro naszych klientów to dla nas absolutny priorytet. Dlatego też zadbaliśmy o to, aby wiercenie studni głębinowych było realizowane przy użyciu sprawdzonego sprzętu. Nasza firma korzysta jedynie z pomp mających stosowny atest wystawiony przez Państwowy Zakład Higieny. Ponadto zwracamy uwagę na to, żeby wszystkie elementy niezbędne do stworzenia studni (np. rury, filtry) były dopasowane do jej wymiarów i parametrów. Przebieg prac nadzoruje wykwalifikowany specjalista, który zagwarantuje Państwu pełną satysfakcję ze zrealizowanego zlecenia.

Ponadto warto wspomnieć o tym, że jako nieliczni świadczymy usługi przez cały rok. Posiadany sprzęt umożliwia nam zrealizowanie poszczególnych prac również w trakcie niesprzyjających warunków pogodowych. Co więcej, wiedza i duże doświadczenie sprawiają, że jesteśmy w stanie wykonywać zlecenia nawet w trudnym terenie. Profesjonalnie zbudowana studnia głębinowa Kielce? Tylko z naszą firmą!

studnia głębinowa kielce

Podstawowe założenia stosowane przy budowie studnistudnia głębinowa Kielce

Studnia głębinowa jest zazwyczaj budowana według jednego z dwóch podstawowych schematów. Pierwszy z nich zakłada wykorzystanie rury osłonowej. W jej wnętrzu umieszcza się perforowaną rurę filtracyjną, która sięga do warstwy wodonośnej. Tymczasem drugi sposób polega na zastosowaniu samodzielnej rury filtracyjnej.

Wszystkie studnie głębinowe są zasilane poprzez specjalistyczną pompę głębinową lub pompę samozasysającą. Wybór konkretnego rozwiązania zależy głównie od głębokości warstwy wodonośnej. Równie duże znaczenie mają także parametry pompy – moc oraz wydajność.

Kolejnym bardzo ważnym elementem studni jest obudowa. Zazwyczaj wykonuje się ją z tworzywa sztucznego lub betonu. Obudowa ma przede wszystkim zabezpieczyć newralgiczne części instalacji, takie jak: zakończenie rury osłonowej, zawory odpowiedzialne za przepływ wody, elementy zasilania pompy, a także głowicę łączącą rurociąg z przyłączem wodociągowym.

Wiercenie studni głębinowych – opis poszczególnych prac

Pierwszym krokiem podczas budowy studni jest oczywiście wykonanie odwiertu. Wykonawca musi przy tym zadbać o zachowanie ściśle określonych wymiarów. Z tego względu niezwykle istotne będzie dobre dopasowanie wielkości użytego wiertła. Niestety, czasami podczas pracy okazuje się, że źródło wody jest zlokalizowane głębiej niż początkowo zakładano. Wówczas można zdecydować się na pogłębienie wykonanego odwiertu albo podjąć decyzję o rozpoczęciu pracy w innym miejscu. Naturalnie w takim przypadku służymy Państwu kompleksowym doradztwem.

Po wykonaniu odwiertu przechodzimy do montażu rury filtracyjnej oraz instalacji wybranej pompy.  Aby studnia głębinowa działała bardziej wydajnie, podczas realizacji przeprowadzamy tzw. żwirowanie odwiertu. Polega ono na usypaniu warstwy gruboziarnistego żwiru wokół rury filtracyjnej. Takie działanie pozytywnie przekłada się na dopływ wody do stworzonej konstrukcji. Całość należy dokładnie uszczelnić i zadbać o należyte przygotowanie terenu znajdującego się w bezpośrednim otoczeniu studni. Cały pas ziemi w promieniu około 1 metra od konstrukcji powinien zostać utwardzony. Warto również dopilnować tego, aby nachylenie otaczającego terenu wynosiło około 2% w kierunku od studni.

Ostatnim etapem prac jest dodatkowe uszczelnienie konstrukcji, a także przeprowadzenie dezynfekcji i oczyszczenia studni. Po zakończeniu budowy udzielimy Państwu wszystkich niezbędnych informacji na temat korzystania z nowego źródła wody.

studnie głębinowe kielce

tagi: studni głębinowej, studni głębinowych, studnia głębinowa, studnie głębinowe, studnie głębinowe Kielce, odwiert studni głębinowej, budowa studni głębinowej, wiercenie studni głębinowej, kielce studnie